Blokzinciri Eğitimi ve Kursları
Oyun Platformlarında Blokzincirler – Blockchain in games

Oyun Platformlarında Blokzincirler – Blockchain in games

The Epic Games Inc. Fortnite: Battle Royale video game is seen in the App Store on an Apple Inc. iPhone displayed for a photograph in Washington, D.C., U.S., on Thursday, May 10, 2018. Fortnite, the hit game that’s denting the stock prices of video-game makers after signing up 45 million players, didn’t really take off until it became free and a free-for-all.

Türkçesi:

Steam ve diğer tüm oyun satış platformları için zor günler yakında. Apple’a epic games tarafından açılan dava epic games lehine sonuçlandı.

Yani artık apple oyun içinde satın alma yapılırken sadece apple pay seçeneğini dayatamayacak.

İlginç olanı bunu epic games gibi bir devin başlatması? Bu şu demek: Epic games tüm oyunlarıını ve bir çoğunu bir blockchain platformu üzerinden dijital parayla satın alınabilir hale getirir.

Aslı saatli bomba bu! Amaç daha fazla kazanıp ve aracıları ortadan kaldırmak ve bunu global çapta yapıp tüm vergi ve mevzuatlara girmeden yapabilmenin en kolu yolu blockchain teknoljisiyle abonelik ve kripto paralarla ödeme yapabilmekten geçiyor.

Aslında Apple’a açılan davanın altında ve epic games gibi büyük oyun firmalarının gönlünde yatan aslanda bu.

Zaten oyun camiasının için de olan oyun oynayan topluluk bu teknolojinin içinde yetişip büyüyor. Dolayısıyle bu teknolojik karşamaşaya fazlasıyla aşina.

%d blogcu bunu beğendi: