The Economist – Alice

Uyandırma bizi bu rüyadan Alice – The economist: öyle diyor. Evet rüyadan uyandıracak yerleri anlatayım abiler…

Alice uyandır bizi bu rüyadan!

Dur uyandırma bizi rüyadan!

Alice the economist dergisinde ne anlatıyor hemen abiler:

En arkadan düşerken ayakları yerden kesilen devlet:

Adalet sistemi girdaba kapılmadan bambaşka bir yere bakıyor. Konuyla ilgilenmediğini gösteriyor. Buda bu b.ku siz yediniz bakın çaresine diyor. Yüzünü gidişata çevirmemiş.

Finans yetişmeye çalışıyor benide alın bir dakika diyor ki: haklı çünkü mevcut finans sisteminin De-fi’ye yetişmesi mümkün değil “canlar” böyle karlılıkları yakalaması başka bir rüya’

Gelelim F.ckin Dollars’a o da elinde tabanca var ve Bitcoine ateş ediyor ve bitcoin yere düşerken sendeliyor. Sırada ona geldiğini anlayan Etherium sürat efektleri resmedilmiş hızla kaçıyor. Nereye? geleceğim.

Alice abla bende mi girsem diye bakıyor? Dişi Batıda gemilere verilen sıfattır. “Burası bambaşka bir metefor” Gemilere “she” denir? Alice kararsız. Karşıda tavşan tarih veriyor. Hayal gördüren kırmızı mantarlar var. Ve sadece birinin gölgesi var. Daha önce o çukura giren bir koin daha var. Onu bulan zengin abiler. Solda duran mezartaşı altın renginde:ne güzel ironi değil mi?

Özeti: bütün dijital dünya matematik üzerine ve onun kesinliği üzerine kuruludur ağalar. Yani bankamatiken para çektikten sonra sayıyor musunuz? ;).Matematik denkleriminin birbire farklı yönetmlerine dönüşmesini en iyi: bence newton aritmetiğidir. Kemerlerinizi bağlamadan önce söyleceğim şu: en güçlü kodlarda bile farklı yöntemlerle yazabilirsiniz. Bunu eterium’daki gas belasıyla anlattım. Buralarda bir yerde. Korkmayın tavşan deliğininde değil 🙂

gırgır yaptığıma bakmayın konu ciddi abiler.

Kripto mükemmel değildir. Ama yakındır. Alice ablamız bunu diyor. Riskleri ve reel hayatla ilişkisine “şampiyon” sakin ol demiş.

Sonuçta bu paracılarla devletçilerin kavgası…